March and April Award Winners

Congratulations to the March and April award winners for Lieberman Award, the Bob Frizzell Award, Publications Award, Spotlight Award, BNSF Award, and our ten ACT Completers.

Lieberman Award

  • *Azin Agah, faculty, Chemistry
  • Tony Brogna, Economics
  • Jennifer Boutte, Science Resource Center
  • Les Clark, Economics
  • Stephen Dickey, Mathematics
  • Rachel DiCamillo, Humanities
  • Bond Faulwell, Political Science
  • George Ferguson, Business Administration
  • Ann Fielder, Reading
  • Ellen Fisher, Accounting
  • Hanan Fouad, Electronics Technology
  • Martha Haehl, Mathematics
  • *Robert Henn, Accounting
  • Staci Hubbard, Speech
  • Craig Jaggard, Mathematics
  • Beth Ann Johnstone, Business Office Technology
  • *Colby Keslar, Mathematics
  • Sharon Lundeen, Business Administration
  • Joseph Magnant, Entrepreneurship
  • Bernard Norcott-Mahany, Humanities
  • Marcela Renna, Interpreting for Professionals
  • Larry Ryan, Horticulture
  • *Tatiana Scanlan, English
  • Mary Ella Steck, Interpreting for Professionals
  • *Aubrey Urban, Theater
  • *Meagan Weldele, Chemistry

ACT Completers

  • Diane Cropp, Accounting
  • Sue Davis, Reading
  • Renae DeBruin, Human Sciences
  • Megan Doyle, College Success
  • Stephanie Ferrero, Environmental Sciences
  • Denise Filley, Psychology
  • Sasha Gluhovsky, Accounting
  • Madison Huber-Smith, Anthropology
  • Brooke Johnson, Accounting
  • Joe Stellwagon, Emergency Medical Science

Bob Frizzell Award

  • MargE Shelley, Admissions

Publications Award

  • Lydia Cline, Computer Drafting & Design
  • William McFarlane, Anthropology
  • Sayanti Ganguly Puckett, English
  • Heather Seitz, Biology
  • Allison Smith, Humanities

Spotlight Award

  • Jason Arnett, Dining Services
  • Megan Casey, Bursar Operations
  • Zach Gredlics, Health & Human Services
  • Kristy Howell, Sustainability Initiatives
  • Jeff Hoyer, Continuing Education Operations
  • Paul McCourt, Educational Tech/Distance Learning
  • Erica Miller, Professional Education
  • Michael Rea, Executive Sustainability
  • Debbie Rulo, Continuing Education
  • Brad Staupp, Academic Technology Services

BNSF Railway Award

  • Brett Cooper, Math Resource Center
  • *Tai Edwards, History
  • Monica Hogan, English
  • Jack Ireland, Automotive Technology
  • *Angela King, Accounting
  • Patrick Lafferty, Web Applications
  • *Jennifer Menon Parker, Human Sciences
  • *William Robinson, Mathematics
  • *Lori Slavin, Chemistry
  • Myra Young, Speech

*Recipients of Lieberman & BNSF Railway Awards

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*